Akce

supec


Akce

5. turnaj Valašskokloboucký ŠUPEC

šupec5 Pátý turnaj holandského billiardu - Valašskokloboucký šupec se uskutečnil ve středu 12. června 2024 v sále hotelu U Nádraží ve Valašských Kloboukách. Po 18. hodině se k třinácti hracím stolům postavil stejný počet hráčů. Z Valašských Klobouk, Bánovců nad Bebravou, Krnova a Ostravy. Všichni přijeli vesele naladěni, plni touhy po osobních rekordech, popř. až vítězstvích. Základní část, která měla tradičně 10 kol, seřadila soutěžící pro následující Play-OFF. Nejlepší tím nejtěsnějším rozdílem jediného bodu. Finále bylo dlouhé, napínavé, místy až dramatické. Přesto přineslo pouze jedinou změnu v celkovém pořadí.
Nejúspěšnější hráči si odnesli diplomy i drobné věcné ceny, první a třetí místo putovalo do Bánovců, druhé do Krnova. Všichni jsme se výborně pobavili, zahráli si a něco se i přiučili. Z průběhu večera vznikla i malá fotogalerie.

4. turnaj Valašskokloboucký ŠUPEC

šupec-4 Příchod letošního jara jsme oslavili uspořádáním dalšího turnaje Valašskoklobouckého ŠUPCE. První jarní den, 20. března, se sešlo v sále hotelu U nádraží ve Valašských Kloboukách celkem 15 hráčů této zajímavé hry. Kromě místních to byli naši přátelé z Bánovců nad Bebravou, Krnova a Ostravy. V 18 hodin jsme začali soutěžit. Základní kolo se hrálo celkem na 13 deskách a po něm se uskutečnilo finálové play-off. Play-off se odehrálo ve dvou skupinách, první určila pořadí na 1. až 8. místě, druhá seřadila hráče od 9. do 15. místa (tzv. "druhá liga").
Zlato i stříbro tentokrát putovalo na Slovensko do Bánovců a bronz do Ostravy.

3. turnaj Valašskokloboucký ŠUPEC

šupec-3 Ve středu 15. 11. 2023 jsme se již potřetí setkali v sále hotelu U Nádraží ve Valašských Kloboukách, abychom zde sehráli turnaj v Holandském billiardu - Valašskokloboucký ŠUPEC. Místní, valašskokloboucké hráče doplnili závodníci ze Slovenska, z Bánovců nad Bebravou a Lúk pod Makytou, a Krnova. Šestnáct mužů a pět žen krátce po 18. hodině zahájilo turnaj - na 11 hracích stolech odehráli základní část, která je rozdělila do následujícího Play-off, II. a III. ligy. Rekord minulého turnaje překonal Jojo, a to výsledkem 1351 bodů. Vyvrcholení soutěže - boj o 1. místo - bylo opět v režii Joja a Marka. Tentokrát prvenství získal Jojo, Marek byl druhý a třetí místo si vybojoval Dano. Z místních si nejlépe vedli Petr (5. místo) a Marie (7. místo).

Letní kloboucký šupec - 5. "zahradní"

vysledky-7 V pondělí 14. 8. se scházíme již v 15 hodin v parném slunečném odpoledni, proto na zahradě. Sedm účastníků je rozděleno losem k jednotlivým hracím místům; začíná základní část. Petr dosahuje rekordu - 1102 bodů. Ve finálovém play-off překvapuje Jirka, který překonává první dva hráče ze základního kola a poprvé vítězí.

Letní kloboucký šupec - 4. "garážový"

vysledky-6 Prázdniny se posunuly do své druhé poloviny, je pondělí 7. srpna a již dva dny intenzívně prší. Je jasné, že pokud chceme pokračovat v letním šupcovém turnaji, musíme se uchýlit pod střechu. Nainstalovali jsme tedy naše čtyři hrací plochy do garáže, provedli rozlosování a dali se do hry. Sešli jsme se ve stejné sestavě jako před čtrnácti dny. Také výsledky a pořadí základní části bylo téměř totožné. U šesti hráčů došlo k malému bodovému zhoršení, pouze Alena H. se oproti předchozímu turnaji opět zlepšila. Finálové play-off pak určilo konečné pořadí a Georg se konečně dostal na vytouženou medailovou příčku.

Letní kloboucký šupec - 3. "zahradní"

vysledky 3.letni V dusném pondělním odpoledni 24. 7. 23 jsme se sešli opět na zahradě, abychom si zahráli další letní turnaj. Po rozlosování a zahájení hry se obloha pomalu začala zatahovat a vzduch začal být snesitelnější i přes hrozbu blížící se bouřky. Hra na čtyřech stolech se stala v létě standardem, opět jsme odehráli základní kolo a následné play-off. Při posledních soubojích začalo drobně pršet, patrně proto, abychom rychle schovali desky. Po asi dvou minutách bylo po dešti, a tak jsme ještě dvě finálové hry dohráli pod stříškou.
Alena P. zahrála první sto dvacítku a vylepšila si svůj osobní rekord na vynikajících 127 bodů.

Letní kloboucký šupec - 2. "garážový"

V horkém letním podvečeru 10. 7. 23 jsme využili příjemného chládku garáže a opět na 4 stolech sehráli letní turnaj.
vysledky

Prvních osm sehrálo play-off, II. ligu jsme z důvodu chybějícího stolu nehráli.
vysledky

Letní kloboucký šupec - 1. "zahradní"

V příjemném prostředí stinné zahrady jsme v pondělí 3. 7. 23 odehráli na čtyřech stolech základní kolo.
vysledky

O celkovém umístění jednotlivých hráčů rozhodlo následné play-off:
vysledky

2. turnaj Valašskokloboucký šupec

V malém světě "valašského holandského billiardu" se stala velká událost. Ve středu 17. května 2023 proběhla soutěž Valašskokloboucký šupec. Již podruhé jsme se setkali v sále Hotelu u Nádraží ve Valašských Kloboukách. Účastníci přijeli, stejně jako poprvé, z Krnova, Ostravy a ze Slovenska, a to tentokrát ze dvou míst - z Bánovců nad Bebravou a Lúk pod Makytou. A samozřejmě jsme soutěžili i my, místní, valašskokloboučtí vyznavači tohoto sportu.

Na jedenácti hracích deskách jsme v základní části sehráli 10 kol a tím vytvořili pořadí pro následující play-off. Vítěz základní části, Marek vytvořil rekord soutěže - 1334 bodů.

Základní část

Nejlepších osm hráčů bojovalo o vítězství v turnaji, ostatní pak o umístění na 9. až 22. místě.

Play-off

Vítězem se stal Jojo z Bánovců nad Bebravou, druhý byl Marek z Krnova, pomyslnou bronzovou medaili si odvezl Tono také do Bánovců.

1. turnaj Valašskokloboucký šupec

Ve středu 22. února 2023 se uskutečnil v sále Hotelu u Nádraží 1. turnaj Holandského billiardu s názvem Valašskokloboucký šupec. Na čtrnácti hracích stolech porovnávalo své síly a dovednosti 15 soutěžících nejen z Valašských Klobouk. Přijeli také naši přátelé a nadšenci této hry z Bánovců nad Bebravou, Krnova a Ostravy.

ilustrační obr

V základní části soutěže absolvoval každý hráč 10 kol. Ze získaných bodů bylo určeno pořadí, podle kterého byli soutěžící seřazeni do následující play off o 1. až 8. místo. Hráči z dolní části tabulky sehráli tzv. II. ligu.

výsledky

Celé podvečerní setkání proběhlo ve velmi srdečné a sportovní atmosféře. Vzhledem k nadšení všech zúčastněných věříme, že se zase brzy u hracích desek setkáme. Rádi přivítáme i další nové zájemce.

jp


První připravovanou akcí je turnaj 22. února 2023 ve Valašských Kloboukách.

plakátek