Ve středu 18. března 2026 jsme načali druhou desítku turnajů Holandského billiardu -
Valašskokloboucký ŠUPEC. V sále hotelu U nádraží ve Valašských Klobooukách se nás
opět sešlo 24 soutěžících z Moravy, Slezska a Slovenska. Nálada výborná, výsledky také.
Těšíme se na Bánovský šúľanec a na 12. turnaj.
Foto Milan jr.
Sál Hotelu U nádraží se opět naplnil soutěžním napětím, přátelskou dobrou náladou a radostí z neobvyklého
střetnutí u soutěžních stolů.
Ve středu 12. 11. 2025 jsme završili první desítku turnajů nazvaných Valašskokloboucký
šupec. I tentokrát se soutěžilo v sále Hotelu U nádraží. Sešel se nás rekordní počet -
24 nadšených hráčů Holandského billiardu z Valašska, Bánovců nad Bebravou, Ostravska i Slezska.
V základním kole si nejlépe vedli Dušan, Marek a Jojo, kteří překonali hranici 1300 bodů.
Do tzv. první ligy, následné soutěže play-off, se probojovali i naši tři Klobučané - Milan jr., Tonda a Jirka.
Ve střední části tabulky byly výkony soutěžících velmi vyrovnané.
Po základní části následovalo play-off ve třech skupinách - v I., II. i III. lize.
Vítězství si tentokrát vybojoval Dušan (Bánovce), druhý byl Marek (Slezsko), třetí Radim (Ostrava) a
čtvrtý Milan jr. (Valašsko).
Výsledky soutěže.
Potřetí o prázdninách se scházíme opět pod střechou, venku mrholí, u hracích
desek je příjemná nálada. Je nás zde třináct a hrajeme na pěti stolech.
V základní části už máme více než 40 % výsledků 120 a více bodů, téměř všichni
mají v součtu více než 1 000. Do finále se Jirka vzdává své pozice, takže
prvních osm hraje play-off a další čtyři II. ligu.
Původně devátá Eva tak má možnost se utkat s vítězem základní části, kterého poráží.
Tím si zajistila nejhůře čtvrté místo, a to jí i po dalších dvou finálových hrách zůstalo.
Všichni účastníci byli spokojeni a těší se na nový ročník 2025/26.
Letos poprvé na zahradě. Nádherné počasí, slunečno, bezvětří, teplota lehce nad 20 °C,
ideální podmínky. K tomu dobrá nálada všech zúčastněných. To vše se asi podepsalo
na našich výsledcích. Tolik 140 v jeden herní den jsme ještě nezažili.
Celkové pořadí sice ovládli "domácí",
ale ostatní se udrželi v těsném závěsu.
Koncem prázdnin plánujeme ještě jedno setkání.


Naše první prázdninové setkání u holandského billiardu
se uskutečnilo ve čtvrek 24. července 2025. Hrálo se pod střechou,
v garáži. Přestože venku pršelo, dobrou náladu všech 11 hráčů to nijak nepoznamenalo.
Přivítali jsme nového hráče, vměstnali jsme do malého prostoru pět stolů,
rozdělili se do dvojic a jedné trojice a dali se do hry.
Všichni jsme v základní části překonali hranici 1 000 bodů.
Dan, který s námi hrál poprvé, si vyhrál osmé místo, a tak se dostal do play off.
Přiznal se, že doma již pravidelně šupec hrává.
II. liga pro tři hráče byla sehrána systémem "každý s každým".
Konec školního roku je pro nás zároveň i konec sezóny Holandského billiardu.
Oslavili jsme jej na 9. turnaji Valašskoklobouckého šupce ve středu 25. 6. 2025
v sále Hotelu U nádraží. Zasoutěžit si přijelo celkem 23 hráčů z Moravy, Slovenska i Slezska.
Hrálo se opět na 14 hracích deskách. Nejprve základní kolo - to je pro každého účastníka celkem deset her.
Body ze základního kola seřadily soutěžící do play-off: I., II. a III. ligy, ve kterých se bojovalo
o nejlepší pořadí.
Výsledky soutěže.
I tentokrát zvítězil Jozef Gašpar z Bánovců nad Bebravou, druhé místo si vybojoval
Radim Vlček z Ostravy a pomyslnou bronzovou medaili si do Krnova odvezl Marek Šťastný.
Výsledky všech hráčů mají stoupající tendenci, nejlepší součet bodů v základní části se
zvýšil v porovnání s minulým turnajem o 47 bodů (na 1397), počet 120 se změnil z 54 na
67 (tj. z 27 % na 29,1 %)
a počet 140 z 27 na 39 (13,5 % -> 17 %).
Turnajový večer skončil všeobecnou spokojeností a všichni se těšíme na novou herní sezónu 2025/26,
kterou rozehrajem v září letošního roku. Možná zvládneme nějaká setkání i v prázdniny.
Naše první letošní soutěžení v Holandském billiardu proběhlo ve středu
19. února 2025 v sále Hotelu U nádraží ve Valašských Kloboukách.
Ke čtrnácti hracím deskám nastoupilo celkem 20 hráčů z Moravy, Slovenska i Slezska.
Krátce po 18. hodině začala soutěž základní částí, ve které každý
účastník sbíral body postupně na deseti stolech. Takto získané body byly zapsány do tabulky,
sečteny a vyhodnoceny.
V play-off se hrála I., II. i III. liga. Vítěz základní části potvrdil svou dobrou formu
a obhájil své prvenství.
Výsledky soutěže.
Fotografie.
Celkem 19 účastníků soutěžní hry Šupec se setkalo ve středu 27. listopadu 2024
v sále Hotelu U nádraží ve Valašských Kloboukách. Zde se konal již 7. turnaje Holandského billiardu,
který jsme nazvali 7. Valašskokloboucký ŠUPEC.
Místní, valašskokloboucké, nadšence doplnili hráči
z Krnova a Bánovců nad Bebravou. Byli zde zastoupeny mladší i starší ročníky, muži i ženy.
Všichni s touhou dobře si zahrát a co nejlépe se umístit.
Turnaj začal základní částí, ve které každý účastník hrál postupně na deseti stolech.
Kulaté puky se posouvaly - šoupaly (odtud ŠUPEC) - a za hlasitého klapání
končily buď v jednotlivých slotech nebo zůstaly před nimi. Podle toho
získal každý hráč bodové ohodnocení.
Pořadí ze základní části určilo kdo s kým bude soupeřit ve finálovém Play-off. Prvních
osm hráčů se utkalo o titul, dalších osm hrálo tzv. II. ligu a zbylí tři hráli systémem
"každý s každým".
Po velmi napínavém finálovém boji, Joja a Marka, následovalo vyhodnocení, udílení diplomů a
drobných věcných cen. Zlato tentokrát putovalo do Krnova, stříbro a bronz na Slovensko.
Děkujeme všem zúčastněným za pěkný večer a těšíme se na další turnaj (v roce 2025).
V hotelu U Nádraží ve Valašských Kloboukách jsme se sešli 2. 10. 2024 již pošesté.
Kromě stálých hráčů dorazila řada nováčků. Celkem nás bylo sedmnáct, a proto
se po základní části mohlo uskutečnit finále I. i II. ligy.
Se svými výsledky byli spokojeni někteří více, někteří méně, ale všichni
po skončení turnaje odcházeli s úsměvem na rtech.
Nejúspěšnější hráči opět obdrželi diplomy a drobné věcné ceny.
Pořadí na medailových místech se od minula nezměnilo.
Těšíme se na příští setkání.
27. srpna
Poslední prázdninový turnaj se uskutečnil ve čtvrtek 22. 8., a to opět na zahradě na čtyřech hracích deskách.
Zúčastnilo se nás celkem osm, přivítali jsme v našem kolektivu novou hráčku - Evu.
Po základní části jsme sehráli play-off.
2. srpna
Třetí prázdninový turnaj byl opět na zahradě a byl to doposud nejvíce obsazený
turnaj - sešlo se nás tentokrát deset. Do našeho kolektivu přibyli dva noví
zájemci o hraní šupce - Michal a Milan. Hráli jsme na čtyřech stolech,
a tedy bylo dost času nejen na instruktáž pro nováčky, ale i na
společenskou konverzaci, zábavu...
Celé čtvrteční odpoledne se neslo v duchu prázdninové pohody a sportovního zápolení.
Po deseti kolech základní části osm nejlepších bojovalo o první místo v tradiční
play-off. Finálovou hru se 20 puky na dvě kola si vyzkoušeli i Michal s Alenou.
25. července
Druhý prázdninový turnaj se uskutečnil v úterý 23. 7. odpoledne. Sešli jsme se na zahradě
ve stínu ovocných stromů a ve velmi dobré náladě. Asi se odrazila i na našich výsledcích.
Nebo to bylo novým stolem pod desku a dokonalým vyvážením všech hracích ploch.
Po základní části hráli čtyři nejlepší finále.
12. července
I v roce 2024 pokračujeme v prázdninovém soutěžení - hrajeme šupec buď na
zahradě nebo pod střechou v garáži. První takový podvečerní souboj byl, vzhledem
k nepříznivé předpovědi počasí, v garáži. Byl to čtvrtek 11. 7. a i když se
nás sešlo jenom pět, výborně jsme si zahráli.
Po základní části jsme hráli systémem každý s každým.
13. června
Pátý turnaj holandského billiardu - Valašskokloboucký šupec
se uskutečnil ve středu 12. června 2024 v sále hotelu U Nádraží ve Valašských Kloboukách.
Po 18. hodině se k třinácti hracím stolům postavil stejný počet hráčů.
Z Valašských Klobouk, Bánovců nad Bebravou, Krnova a Ostravy. Všichni přijeli vesele
naladěni, plni touhy po osobních rekordech, popř. až vítězstvích.
Základní část, která měla tradičně 10 kol, seřadila soutěžící pro následující
Play-OFF. Nejlepší tím nejtěsnějším rozdílem jediného bodu.
Finále bylo dlouhé, napínavé, místy až dramatické. Přesto přineslo pouze jedinou změnu
v celkovém pořadí.
Nejúspěšnější hráči si odnesli diplomy i drobné věcné ceny, první a třetí místo putovalo do Bánovců, druhé
do Krnova. Všichni jsme se výborně pobavili, zahráli si a něco se i přiučili.
Z průběhu večera vznikla i malá fotogalerie.